Filmowanie dronem – jaki wariant wybrać?

Filmowanie dronem – jaki wariant wybrać?

Filmowanie dronem to usługa mocno rosnąca na znaczeniu. Przy wykorzystaniu tych niewielkich urządzeń mamy możliwość wykonać ujęcia z doskonałej perspektywy. Filmy czy zdjęcia z lotu ptaka są wstanie pokazać dużo więcej, a także są o wiele bardziej spektakularne. Robią większe wrażenie na odbiorcy.

Chcąc stać się posiadaczem takich materiałów z powietrza można obrać kilka dróg. Po pierwsze można wynająć sam dron w wypożyczani oferującej taki sprzęt, a tych dziś nie brakuje. Zapłacimy niewielką kwotę, pewnie jakieś paręset złotych i możemy brać się za nagrywanie. Druga opcja to zakup własnego drona, który pewnie przyda nam się nieraz. Pytanie jednak jak często będziemy go używać i czy wydatek rzędu pięciu tysięcy, bo tyle kosztuje dobre urządzenie, jest w naszym przypadku optymalnym rozwiązaniem.

Trzeci sposób, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie wymaga od nas umiejętności sterowania dronem czy talentu do obróbki materiału filmowego, a także poświęcania na to własnego czasu. Dodatkowo gwarantuje profesjonalnie wykonane ujęcia. Tym sposobem jest filmowanie dronem świadczone przez profesjonalne firmy. Jest to tzw. wynajem drona z obsługą, czyli płacimy nie tyle za samo urządzenie, co za jego obsługę przez fachowców o odpowiednich umiejętnościach, z doświadczeniem i niezbędnymi zezwoleniami.

W zależności od firmy czy lokalizacji koszt jaki przyjdzie zapłacić za filmowanie dronem może się różnić. I tak, jak można przeczytać na stronie www.rentgrandfox.pl/dron filmowanie dronem w Krakowie w ich wykonaniu kosztuje od trzystu złotych za pojedynczy wylot drona. Z kolei cały dzień to cena tysiąc pięćset złotych. Według mnie są to ceny całkowicie akceptowalne i warte poniesienia, gdy zależy nam na dobrych materiałach filmowych.