Świetlówki led najlepsze!

Świetlówki led najlepsze!

Świetlówki Led to jedne z bardziej popularnych źródeł światła, które sprawdzają się przede wszystkim jako oświetlenie przemysłowe, czyli tam gdzie ważna jest równomierność oświetlenia, oraz jakość i trwałość produktów. Zaletą świetlówek jest dość przystępna cena. Jeżeli nie chcemy więc psuć oczu przy dobrym świetle, to musimy koniecznie wybrać świetlówki LED (lub inaczej tzw. rura LED). Są to lampy wykonane w taki sposób, by można było je zastosować jako zamiennik tradycyjnych świetlówek liniowych. Rury LED pasują do opraw tradycyjnych gazowych świetlówek, jednak dzięki wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych zmniejszają one zużycie naszej energii elektrycznej.

To urządzenia świetlne zbudowane z kilku podstawowych elementów. Pierwszym jest obudowa, którą dzielimy na kilka rodzajów: od szklanych, po aluminiowe, czy nawet tzw. świetlówki nano wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego. A drugim ważnym elementem jest dioda. Na dzień dzisiejszy najczęściej stosowane w świetlówkach są diody S.M.D (skrót od ang. Surface Mount Device), czyli powierzchniowo montowane i pokryte Luminoforem. Na diodę taką podane jest odpowiednie napięcie, które na zasadzie elektroluminescencji rozświetla luminofor.

Często zadajemy sobie pytanie, czy wybrać żarówki czy może jednak świetlówki, aby oświetlić salon, biuro lub magazyn. Pamiętamy, że zwykła żarówka jarzeniowa starego typu pobierała spore ilości energii, dlatego bardzo często wymiana jarzeniówki, nie przyniosła pozytywnych efektów. Obecnie, kiedy dostępne są już na rynku różne rozmiary świetlówek LED, to właśnie one są najczęściej wybierane. Jak choćby ta najpopularniejsza świetlówka o nazwie LED T8 120 cm, która jest często dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie i stanowi najchętniej wybierany produkt. Świetlówki LED to ogólnie bardzo nowoczesne i dobre źródła światła,, a ich główne zalety to minimalny pobór energii elektrycznej oraz zdrowe dla naszego wzroku światło. Zastosowana w nich Tuba LED daje oszczędność energii elektrycznej o 50%.

Wśród świetlówek ledowych najczęściej wyróżniamy następujące:
świetlówki LED T8 STANDARD, czyli takie, których wydajność świetlna sięga 90lm/W; LED T8 SZKŁO TRANSPARENTE/MATOWE, czyli te najbardziej zbliżone funkcjonalnościami do tradycyjnych świetlówek gazowych i mające szeroki kąt świecenia, szklaną obudową oraz bardzo tradycyjną stylistyką. Są też np. świetlówki T5 LED ze zintegrowaną obudową, czyli dość nowoczesny produkt dedykowany do oświetlenia liniowego, idealne do oświetlenia sklepów, hoteli czy korytarzy. Na rynku nie brakuje sklepów, też tych internetowych, w których owe produkty bez problemu otrzymamy. Jeżeli więc planujemy wymianę oświetlenia w naszym lokalu, magazynie, czy nawet w domu, to poszukujmy świetlówki LED. One będą najlepsze!

Warto jeszcze poznać, zanim dokona się ich zakupu, jakie te świetlówki mają wymiary i jaką moc. Obecnie są cztery podstawowe wymiary świetlówek, biorąc pod uwagę tzw. trzonek T8. Najkrótsza z nich ma 60 cm i najczęściej spotykana jest w oprawach rastr. Jest także taka o długość standardowej, czyli 90 cm. Kolejna bardzo popularna w biurach ma długość 120 cm. Jest także taka o wymiarze 150 cm, czyli dość typowa magazynowa świetlówka Led, ale charakteryzuje się tym, że jest najmocniejsza. Właśnie, moc. Ona jest przecież bardzo ważna. Jakie są więc moce? Różne. Ta pierwsza wymieniona o długości 60 cm, ma moc 7W i 8W. Te o wymiarze 90 cm mają moc około 14W. A te o długości 120 cm moce 16W, 18, a nawet 20W. Świetlówka Led T8 150cm ma największą moc, bo od 20W, 22W do 24W, 26W