Pozycjonowanie stron a mocne katalogi

Pozycjonowanie stron a mocne katalogi

Dzięki pozycjonowaniu stron WWW można skutecznie poprawić pozycję strony w wyszukiwarce Google. Aby osiągnąć znakomite rezultaty, konieczna jest realizacja szeregu działań wspierających pozycjonowanie. Wśród nich znajduje się katalogowanie stron.

Pozycjonowanie stron – katalogowanie

Katalogowaniem stron internetowych nazywa się umieszczenie strony WWW w katalogu stron. Dzięki katalogowaniu strona może uzyskać lepszą pozycję, dlatego też jest to jedno z podstawowych działań prowadzonych w ramach pozycjonowania.

Katalogami stron internetowych są specjalne serwisy, które gromadzą informacje na temat różnych stron WWW. Zawierają one adres oraz opis strony.

Różne rodzaje katalogów stron internetowych:
– katalogi uniwersalne i branżowe
– katalogi bezpłatne i płatne

Najczęściej katalogowanie stron wykonuje agencja, która prowadzi pozycjonowanie stron internetowych. Przygotowuje ona wtedy specjalne opisy do katalogów i umieszcza je w katalogu w odpowiednich jego kategoriach.

Mocne katalogi stron – podstawa skutecznego pozycjonowania
Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto wybierać mocne katalogi stron. Czym dokładnie są takie katalogi? Mocnymi katalogami stron nazywa się takie katalogi, które posiadają wysoką pozycję w Google.

Pozycjonowanie stron działa tutaj jak system naczyń połączonych. Gdy katalog jest mocny, wtedy będzie on skuteczniejszy w poprawie pozycji promowanej strony WWW.

Mocne katalogi są katalogami płatnymi, moderowanymi, czyli wpisy przed opublikowaniem wymagają zatwierdzenia. Są to także katalogi, które same są pozycjonowane. Jeśli zatem celem jest skuteczne pozycjonowanie, warto pamiętać o korzystaniu z mocnych katalogów stron WWW!