Angielski standardem już od dziecka

Angielski standardem już od dziecka

Umiejętność władania językami obcymi, a zwłaszcza tak podstawowym i powszechnie znanym językiem jak angielski, jest dziś właściwie niezbędna. Nie podlega to najmniejszej dyskusji. Prawdą jest też, że w im młodszym wieku rozpoczyna się naukę, tym szybsze i lepsze jej efekty. Z tych właśnie powodów, angielski dla dzieci jest kursem, na który rodzice szczególnie zwracają uwagę i zapisują na niego coraz młodsze dzieci.

Zwróćmy uwagę, że jeszcze na początku tego wieku standardem był język angielski dopiero od czwartej klasy szkoły podstawowej, czyli naukę rozpoczynali dziesięciolatkowie. Z biegiem kolejnych lat ta granica bardzo się przesuwała, aż zajęcia takie jak angielski dla dzieci dotarły do przedszkola. Mało tego, obecnie nie trudno znaleźć nawet żłobek, w którym prowadzone są zajęcia angielskiego, polegające przede wszystkim na zaznajamianiu maluchów z brzmieniem języka angielskiego.

Choć poziom nauczania angielskiego wśród dzieci rośnie w naszym kraju z roku na rok, to nie brakuje ambitnych dzieci i niemniej ambitnych rodziców, którzy zapewniają swoim potomkom dodatkowe kursy. Kurs taki jak angielski dla dzieci to dziś żaden problem. Prywatnych szkół, centrów językowych nie brakuje. Ba, są nawet szkoły językowe powstające specjalnie z myślą o edukacji dzieci. Przykładem może tu być centrum językowe MOVA z Krakowa – angielski dla dzieci 1+ – to zajęcia, na które co roku zapisywane są tu kolejne maluchy.

Takie myślenie i postępowanie rodziców pozwala z optymizmem patrzyć na wzrost powszechności języka angielskiego w Polsce, który jeszcze dwie dekady temu był, powiedzmy sobie szczerze, dość kiepski w wydaniu Polaków.